وکیل حقوقی به مسائل خصوصی میان افراد یک جامعه با یکدیگر می‌پردازد. مسائلی نظیر معاملات و عقودی نظیر خرید و فروش و اجاره و رهن و قرض و ضمانت و وکالت، حقوق راجع به مالکیت خصوصی افراد نسبت به اموال ایشان، مطالبه‌ی ضرر و زیان افراد در نتیجه‌ی اعمال مضر افراد دیگر، حقوق حاکم بر ارث و وصیت و مسائلی از این دست. برای اطلاعات بیشتر درباره هر یک از این موارد میتوانید به صفحه ی مربوطه مراجعه کنید وهمچنین برای گرفتن وکیل حقوقی میتوانید همین حالا قرار ملاقات رزرو کنید.

 

نحوه محاسبه ارث چگونه است؟

ارث به دو صورت زیر محاسبه می شود :

 1. افرادی که تنها به فرض ارث می برند : بر اساس قانون، میزان سهم الارث هر یک از وراث در هر طبقه تعیین شده است و هر شخص به همین میزان ارث می برد که عبارتند از : مادر ، زوج ، زوجه
 2. افرادی که به فرض و به قرابت ارث می برند : ابتدا ارث افراد فرض بر تقسیم می شود اگر از اموال متوفی مالی باقی ماند به افراد صاحبان قرابت می دهند که عبارتند از : فرزند دختر و پسر متوفی ، خواهر و برادر متوفی و…

اوراق بهادار چیست ؟

اوراق بهادار، یک ابزار بدهی کوتاه ‌مدت است که توسط یک شرکت، معمولاً برای تأمین مالی و برآوردن تعهدات کوتاه‌ مدت منتشر می‌شود. ناشرین اوراق تجاری شامل شرکت‌های مختلف با انواع فعالیت‌های مالی، صنعتی و بازرگانی هستند که در جهت تأمین مالى نیازهاى مالى کوتاه مدت و فصلى خود و نیز سرمایه در گردش مورد نیاز دائمى، از انواع اوراق تجارى استفاده مى‌کنند. اوراق تجاری و بهادار عبارت است از: چک، سفته، برات، قبض و تضمین های بانکی فته و طلب و به عبارتی اسنادی است که اعتبار آنان از طریق قانون تعریف شده باشد.

تفاوت برات و چک در چیست ؟

در برات سه نفر شرکت می کنند ۱٫ محیل( برات کش) ، ۲٫ محال له( دارنده برات) ، ۳٫ محال علیه( پرداخت کننده وجه برات)اما در بعضی از مواقع صادرکننده برات همان برات گیر است که در این حالت برات بین دونفر رد و بدل می شود. درچک سه نفر شرکت می کنند : صادر کنندۀ چک، گیرندۀ چک و بانک  صادر کنندۀ چک باید وجه مورد نظر را نزد بانک سپرده باشد تا بتواند نسبت به صدور چک اقدام نماید اما این موضوع برای صدور برات مصداق ندارد و بدون این که وجهی موجود باشد می توان اقدام به صدور برات نمود و وجه آن را بعداً تأمین کرد

همچنین چک مطابق قانون نباید مدت دار باشد  ولی برات می تواند به صورت مدت دار صادر شود. چک وسیله اعتبار نیست بلکه وسیلۀ دریافت و پرداخت است و لذا در واقع، به جای پول نقد به کار می رود.

نحوه تکمیل سفته چگونه است ؟

مطالب که ضروری است در متن سفته نوشته شود در ماده۳۰۸ قانون تجارت بیان گردیده که از آن جمله عبارتند :

 • امضا یا مهر طلبکار
 • تاریخ تنظیم و تحریر سفته
 • مبلغی که باید تادیه شود با تمام حروف
 • گیرنده وجه یا به حواله کرد وی

وصول چک از طریق اجرای ثبت چگونه است ؟

چنانچه شخصی که دارنده چک است بخواهد از طریق اجرای ثبت نسبت به وصول وجه آن اقدام نماید. باید پس از سررسید تاریخ چک، آن را به بانک محال علیه برده و اقدام به برگشت (گواهی عدم پرداخت) نماید. پس از دریافت گواهی عدم پرداخت، دارنده چک یا وکیل حقوقی وی باید ضمن مراجعه به اجرای ثبت مربوطه از اصل چک و گواهی عدم پرداخت فتوکپی تهیه کند و فتوکپی را برابر اصل نماید و سپس تقاضانامه مخصوصی از اجرای ثبت دریافت نماید و دارنده چک نسبت به تکمیل آن فرم اقدام می نماید و اداره اجرا پس از دریافت مدارک ( اصل چک + گواهی عدم پرداخت آن ) تشکیل پرونده دهد.

آیا مهلت شکایت از کارفرما مشمول مرور زمان می شود؟

مهلت شكايت از كارفرمايان بابت مطالبه حقوق و مزاياي پرداخت نشده و همچنين بيمه معوقه، باتوجه به اینکه اينگونه دعاوي مشمول مرور زمان نمیشوند، هیچگونه محدودیت زمانی برای اقامه دعوی وجود ندارد. و در هر زمان، كارگر  و حتي بعد از فوت كارگر وراث قانوني وي ميتوانند با اخذ وکیل حقوقی عليه كارفرما اقامه دعوي نمايد .

آیا وصیت مازاد بر ثلث باطل است؟

طبق ماده ٨۴٣ قانون مدنی، وصيت به زياده بر ثلث تركه نافذ نيست, مگر با اجازه وراث و اگر بعضي از ورثه اجازه كند فقط نسبت به سهم او نافذ است. چنانچه وراث در زمان حیات موصی اجازه دهند کفایت می‌کند. بنابر ماده فوق، اگر وراث، وصیت بیش از ثلث را اجازه ندهند نسبت به مازاد ثلث، باطل است هرچند ورثه در زمان حیات موصی مالکیتی ندارد.

تکلیف وکالت بلاعزل بعد از فوت یکی از طرف ها چیست؟

طبق ماده ۶۷۹ قانون مدنی موکل می تواند هروقت بخواهد وکیل حقوقی را عزل کند مگر اینکه وکالت وکیل حقوقی  و یا عدم عزل ضمن عقد لازمی شرط شده باشد با مرگ هر یک از طرفین در وکالت بلاعزل هم بقای آن منتفی می شود. زیرا ، اولا بند۳ ماده ۶۷۸ به طور مطلق فوت یا جنون وکیل  حقوقی یا موکل را موجب انقضای وکالت می داند ثانیا مطابق ماده ۹۵۴ همین قانون به عنوان قاعده حکم بر همه عقود جایز ، فوت احد طرفین موجب انفساخ عقد جایز خواهد شد.

وقف به چند دسته تقسیم میشود؟

وقف، را به اعتبار موقوف علیهم و جهت وقف به عام و خاص تقسیم کرده اند:
وقف عام ، به موردی گفته میشود که مال بر جهات عمومی وقف شده است (مانند وقف بر مساجد و پل ها و قنوات و مدرسه ها) یا بر عنوان های عامی که مصداق آن غیر محصور است (مانند وقف بر فقراء و طلاب و یتیمان و دانشجویان و دانشمندان)
وقف خاص، در جایی است که وقف بر « اشخاص محصور معین» است: مانند وقف بر اولاد واقف یا فرزندان برادر او با کارگران کارخانه یا مزرعة معین.

یک وکیل مجرب با تنظیم لایحه دفاعیه در دادگاه و با نفوذ کلامی خود، تمام تلاشش را می کند تا از موکل خویش بهترین دفاعیات را به عمل آورد حتی اگر همه چیز بر علیه موکل اش باشد. البته موکل هم باید با وکیل صادق بوده و در جهت جمع آوری اسناد و مدارک به او کمک کرده و از بیان جزییات هراسی نداشته باشد حتی اگر بگفتن برخی چیزها به ضررش باشد زیرا بک وکیل حکم نماینده او را دارد و حتی می تواند در نبود موکلش از او دفاع کند.

وظایف اصلی وکیل خبره در رشت

شغل وکالت دارای مسئولیت و وظایف سنگینی است که یک وکیل برای بدست آوردن اعتماد و اطمینان موکلینش باید وظایف اصلی مربوط به شغلش را انجام دهد تا به عنوان یک وکیل خبره یا موفق شناخته شود. این وظایف اعم از:

 • ارائه مشاوره حقوقی و حرفه ای به مراجعه کنندگان
 • رک گویی و صداقت با موکلین و مراجعه کنندگان
 • بررسی و پیگیری پرونده به صورت مستمر و مداوم
 • حضور به موقع در تمامی جلسات دادگاهی
 • جمع آوری اسناد و مدارک مفید به نفع موکل و ارائه به دادگاه
 • جمع آوری ادله های محکم به نفع موکل
 • همراهی با موکل تا صادر شدن حکم دادگاه
 • ارائه لایحه دفاعیات از موکل و گرفتن حق و حقوق او
 • گرفتن حق و حقوق تضییع شده موکل و نادیده گرفتن منافع خود

در انتخاب بهترین وکیل در رشت دقت زیادی باید به خرج داد چون موکل برای ثابت کردن ادعایش مجبور است تا تمامی مدارک خود را در اختیار وکیل قرار داده و گاهی نیز برخی از اسرارش را برای وکیل فاش کند. بدون تردید چنین اقدامی، نیازمند داشتن اعتماد و اطمینان کافی به یک وکیل و مشاور حقوقی است. مهمترین وصفی که موکل برای انتخاب وکیل باید به آن توجه کند اعتماد و امانت داری موکل است که اگر وکیلی این ویژگی‌ها را داشته باشد بدون شک یکی از بهترین وکلا است. گاهی افرادی با سوء استفاده از نا آگاهی مردم، خود را وکیل دادگستری معرفی و مبالغ هنگفتی را به عنوان حق الوکاله از آنان دریافت کرده و هیچ مجوزی برای وکالت در دادگاه‌ها نداشته و با وعده‌های پوچ و بی اساس از جمله وجود آشنایی با برخی افراد دارای نفوذ، اقدام به اخاذی ازمراجعین کرده اند.

درست است که وکیل دادگستری دارای اطلاعات عمومی راجع به قوانین است؛ با این‌حال امروزه وکالت نیز مانند بسیاری از مشاغل دیگر دارای تخصص‌های متعددی می‌باشد: وکیل تجاری، وکیل خانواده، وکیل کیفری، وکیل امور حسبی و غیره از جمله این موارد می‌باشند. بنابراین در انتخاب وکیل در رشت باید تخصص وکیل را در نظر گرفت تا با موضوع پرونده مرتبط باشد. در انتخاب بهترین وکیل در رشت، اینکه وکیل از یک دانشگاه معتبر و در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری فارغ التحصیل شده باشد، یک مزیت و برتری محسوب می‌شود اما کافی نیست و علاوه بر این تجربه و روش وکیل و مهارت و داشتن بینش وکالت مهم است. در انتخاب وکیل دادگستری خوب و با تجربه باید مقید بودن وی به اخلاق حرفه ای و رفتار عرفی و معقول را تشخیص داده و از آن اطمینان حاصل نمود. در واقع وکیل به جهت آگاهی از قوانین و مسیرهای قانونی می‌تواند کار موکل را به تعویق بیندازد و یا متقابلا به حصول نتیجه تسریع ببخشد.

🥇 سطح وکیل وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصص حقوقی، ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی،
📝 ارائه خدمات حقوقی وکالت و مشاوره حقوقی در رشت
💰 هزینه وکیل طبق وسعت و سختی کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت %96 موفقیت پرونده‌ها

وکیل دعاوی حقوقی

بهترین وکیل ارث و انحصار وراثت در رشتبهترین وکیل پایه یک دادگستری در رشتبهترین وکیل چک در رشتبهترین وکیل حقوقی رشتبهترین وکیل خانواده رشتبهترین وکیل رشتبهترین وکیل زن در رشتبهترین وکیل طلاق توافقی در رشتبهترین وکیل طلاق در رشتبهترین وکیل کیفری رشتبهترین وکیل ملکی در رشتبهترین وکیل ملکی رشتبهترین وکیل مهریه در رشتپذیرش پرونده های امور حسبی در تمام نقاطپذیرش پرونده های خانواده در تمام نقاطحرفه ای ترین وکیل طلاق در تمام نقاطعالی ترین وکیل خانواده در تمام نقاطقبول وکالت دعاوی طلاق در تمام نقاطوکیل امور ثبتی دلسوز در رشتوکیل امور ثبتی منصف در رشتوکیل امور حسبی خبره در تمام نقاطوکیل امور حسبی خوب در رشتوکیل امور حسبی کارکشته در رشتوکیل امور حسبی مسئولیت پذیر در رشتوکیل حقوقی زبده در رشتوکیل حقوقی کاردان در رشتوکیل طلاق مسئولیت پذیر در تمام نقاطوکیل کیفری با سابقه در تمام نقاطوکیل کیفری با سابقه در رشتوکیل کیفری خوب در رشتوکیل کیفری زبده در رشتوکیل کیفری مجرب در رشتوکیل ملکی با تجربه در رشتوکیل ملکی در رشتوکیل ملکی کاربلد در رشتوکیل ملکی کارکشته در رشتوکیل مهریه کاربلد در تمام نقاط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *