امروزه دارایی ملک جزیی از سرمایه های بزرگ هرکسی محسوب می شود و خیلی از مردم برای سرمایه گذاری و دوبرابر کردن آن، به سراغ خرید ملک یا زمین می روند تا بتوانند سرمایه خود را چندین برابر کنند، بنابراین در چندین سال اخیر به دلیل بالا رفتن ارزش ملک، خرید و فروش ملک هم زیادتر شده است. در کنار خرید و فروش ملک، متاسفانه کلاهبرداری هم افزایش پیدا کرده و نمونه پرونده های ملکی در دادگاه ها زیاد دیده می شود. بنابراین قبل از هر اقدامی برای خرید و فروش ملک خود، از یک وکیل ملکی خوب کمک بگیرید و یا در هنگام مواجه شدن با مشکلات یا کلاهبرداری در ملک، به وکیل مراجعه کنید. بنابراین قصد داریم تا در این مقاله، به معرفی 5 تا از بهترین وکیل ملکی در رشت بپردازیم تا در هنگام گرفتار شدن مشکلات ملکی، به بهترین وکیل در رشت مراجعه کرده و کلیه مشکلات حقوقی خود را در زمینه ملکی به او بسپارید.

  • مرحله اول ثبت درخواست 

شما می توانید به رایگان درخواست مشاوره یا وکالت بدهیدوبا مشاوره حقوقی   با بهترین وکیل در رشت مشاوره بشوید.

  • مرحله دوم جستجو بین وکلا

با ثبت درخواست شما از بین وکلای وکیل نوین وکیل متخصص  با معرفی بهترین وکیل در رشت شماره تماس وکیل برای شما پیامک می شود.

  • مرحله سوم مشاوره تلفنی 

 معرفی وکیل خوب در رشت وکیل و مشاوره حقوقی تلفنی

  • مرحله چهارم عقد قرارداد

مراجعه به دفتر  وکیل رشت و عقد قراردادبا بهترین  وکیل رشت

وکیل ملکی در رشت: همراه شما در دعاوی ملکی حقوقی

وکیل ملکی در رشت

وکیل ملکی در رشت برای افرادی که در عرصه ملکی فعالیت می‌کنند، بسیار حائز اهمیت است. ممکن است در برخی موارد شما نیاز به مشاوره یا حمایت حقوقی داشته باشید و به دنبال بهترین وکیل ملکی در رشت باشید. در این مقاله، به بررسی نکاتی پیرامون دعاوی ملکی حقوقی و نقش وکیل ملکی در رشت می‌پردازیم.

 چه زمانی وکیل ملکی در رشت نیاز داریم؟

نیاز به بهترین وکیل ملکی در رشت به موارد مختلفی بستگی دارد، مانند خرید یا فروش ملک، اجاره ملک، تهیه سند ملکی، ارث و میراث و غیره. برای هر یک از این موارد، نیاز به وکیل ملکی ممکن است متفاوت باشد.

در صورتی که قصد خرید یا فروش ملک در رشت را دارید، بهتر است با یک وکیل ملکی مشورت کنید تا در خرید یا فروش ملک خود مشاوره حرفه‌ای دریافت کنید و اطمینان پیدا کنید که تمامی مسائل حقوقی و قانونی مربوط به معامله رعایت شده است.

در صورتی که قصد تهیه سند ملکی، تنظیم قرارداد اجاره، ارث و میراث و یا مسائل قانونی دیگر مربوط به ملک خود را دارید، نیز بهتر است با وکیل ملکی مشورت کنید تا در این مسائل نیز بهترین راهکارها را داشته باشید.

در صورت داشتن هرگونه سوال یا مشکلات حقوقی و قانونی مربوط به ملک خود در رشت، بهتر است با وکیل ملکی مشورت کنید تا در راهکارها و حل مشکلات بهترین تصمیمات را بگیرید.

تصرف عدوانی

 دعوای تصرف عدوانی چیست؟

دعوای تصرف عدوانی به موقعیتی گفته می‌شود که فردی به صورت غیرقانونی و بدون مجوز از صاحب‌ملک، در اختیار آن قرار گرفته و تصرف آن را به دست آورده باشد. این موضوع یکی از مسائلی است که ممکن است باعث شود که صاحب‌ملک دچار مشکلاتی شود. در این صورت، بهترین وکیل ملکی در رشت با تخصص در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند تا حقوق شما را به دست آورید.

 دعوای خلع ید چیست؟ نقش وکیل خلع ید در رشت در حل این مشکل چیست؟

دعوای خلع ید به موقعیتی گفته می‌شود که فردی در اختیار یک ملک قرار دارد ولی سند مالکیت آن به نام او ثبت نشده است. در این صورت ممکن است فردی که مالکیت را به نام خود ثبت کرده است، از شما خواستار خلع ید شود. در این موقعیت بهترین وکیل ملکی در رشت با تخصص در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند تا این مشکل را حل کنید.

تماس فوری با بهترین وکیل  در رشت

 تفاوت دعوای خلع ید با تصرف عدوانی چیست؟

تفاوت مهم دعوای خلع ید با تصرف عدوانی، این است که در دعوای خلع ید، فردی که از شما خواستار خلع ید شده است، دارای سند مالکیت ملک است، درحالی‌که در تصرف عدوانی این امر صادق نیست. در دعوای خلع ید، فردی که از شما خواستار خلع ید شده است، می‌تواند با ارائه مدارک مالکیت، از شما خواستار خلع ید شود، درحالی‌که در تصرف عدوانی، فردی که تصرف را به دست آورده، این امکان را ندارد.

 تفاوت دعاوی ملکی کیفری با دعوای ملکی حقوقی چیست؟

دعاوی ملکی به دو دسته کیفری و حقوقی تقسیم می‌شوند. در دعاوی ملکی حقوقی، موضوع اصلی دعوای مالکیت، اجاره، خلع ید و یا هرگونه امری است که با مالکیت ملک مرتبط است. در دعاوی ملکی کیفری، موضوع اصلی دعوا، ارتکاب جرمی مرتبط با ملک است. به‌عنوان‌مثال، سرقت یا زورگیری در مورد ملک، به دعوای ملکی کیفری تلقی می‌شود.

دعوای خلع ید چیست؟

 مهم‌ترین پرونده‌ها در دعاوی ملکی حقوقی را نام ببرید.

در دعاوی ملکی حقوقی، تعدادی از پرونده‌های مهم و پرتکرار شامل:

– دعوای مالکیت: این دعوا در مورد تعیین مالکیت یک ملک و یا ادعای مالکیت توسط دیگران است.

– دعوای اجاره: در این دعوا، موضوع اصلی بررسی‌شده، مسائل مربوط به اجاره یک ملک است.

– دعوای خلع ید: در این دعوا، فردی که از شما خواستار خلع ید شده است، دارای سند مالکیت ملک است و شما باید اثبات کنید که شما مالک ملک هستید.

– دعوای تصرف عدوانی: در این دعوا، فردی که تصرف را به دست آورده، بدون مجوز صاحب‌ملک، آن را تصرف کرده است.

– دعوای تقسیم وراثت: در این دعوا، موضوع اصلی بررسی‌شده، مسائل مربوط به تقسیم وراثت یک ملک است.

برای انجام مشاوره حقوقی تلفنی و حضوری کلیک کنید.

 چگونه یک وکیل ملکی در رشت را انتخاب کنیم؟

استفاده از خدمات یک وکیل ملکی در رشت بسیار مهم است و برای انتخاب صحیح آن، باید به برخی نکات توجه کنیم:

۱. تجربه: وکیلی که تجربه کافی در زمینه مسائل حقوقی مرتبط با ملکیت دارد، می‌تواند بهترین راه‌حل‌ها را برای مشکلات شما پیشنهاد دهد.

۲. شناخت قانونی: وکیل ملکی در رشت باید شناخت کاملی از قوانین مربوط به ملکیت داشته باشد و بتواند به شما در خصوص حقوق شما توضیح دهد.

۳. تخصص: وکیل ملکی در رشت باید در زمینه مسائل ملکی تخصص داشته باشد و بتواند به شما در خصوص تمامی جنبه‌های مرتبط با مسائل ملکی کمک کند.

۴. شفافیت: وکیل ملکی در رشت باید به شما در مورد هزینه‌ها و کارکرد خودشان شفاف باشند و به شما توضیح دهند که چه‌کاری را برای شما انجام می‌دهند.

۵. قابلیت ارتباط: وکیل ملکی در رشت باید به شما قابلیت ارتباط را بدهد و بتواند به سؤالات شما در کمترین زمان پاسخ دهد.

 مهمترین پرونده‌های کیفری ملکی

۱. مسائل مربوط به تصرف عدوانی یا اشغال ملک: این مسائل ممکن است به دلیل تصرف غیرمجاز یا اشغال ملک توسط شخصی یا گروهی از افراد پیش بیاید.

۲. پرونده‌های مربوط به قاچاق کالا و اموال: این مسائل ممکن است به دلیل ورود کالاها و اموال به کشور بدون داشتن مجوز و یا قانونی بودن آن‌ها رخ دهد.

۳. پرونده‌های مربوط به تقلب در سند ملکی: این مسائل ممکن است به دلیل تقلب در سند ملکی و یا تصدیق سندهای جعلی پیش بیاید.

۴. پرونده‌های مربوط به تخلف در اجاره ملک: این مسائل ممکن است به دلیل عدم پرداخت اجاره، تخریب ملک، استفاده از ملک برای کارهای غیرقانونی و… رخ دهد.

 وظایف وکیل ملکی در رشت در مورد تحویل مبیع

وکیل ملکی در رشت در مورد تحویل مبیع، وظایف زیر را دارد:

۱. بررسی شرایط تحویل مبیع و اطمینان از صحت و سلامت آن.

۲. بررسی قوانین و مقررات مربوط به تحویل مبیع و رعایت آن‌ها.

۳. تهیه سند تحویل مبیع و تائید آن توسط مراجع ذی‌صلاح.

۴. راهنمایی و مشاوره در مورد حقوق و وظایف شما به عنوان فروشنده و خریدار.

برای انجام مشاوره حقوقی تلگرامی و آنلاین با وکلای سامانه حقوقی عدلاک کلیک کنید.

 ویژگی‌های بهترین وکیل ملکی در رشت

ویژگی‌های بهترین وکیل ملکی در رشت عبارت‌اند از:

۱. تجربه کافی در زمینه مسائل حقوقی مرتبط با ملکیت.

۲. شناخت کامل از قوانین و مقررات مربوط به مسائل ملکی.

۳. تخصص در زمینه مسائل ملکی و توانایی در حل مشکلات مرتبط با آن‌ها.

۴. شفافیت در تعریف هزینه‌ها و کارکرد خود و ارائه توضیحات به شما در مورد آن‌ها.

۵. قابلیت ارتباط و پاسخگویی به سؤالات شما در کمترین زمان ممکن.

مشاوره حقوقی با وکیل ملکی رشت برای چه افرادی مناسب‌تر است؟

مشاوره حقوقی با بهترین وکیل ملکی در رشت یکی از میانبرهای مهم برای دسترسی به معدن تجربیات وکیل است. تمام تجربیاتی که وکیل ملکی در طی سال‌های متمادی به دست آورده از راه مشاوره حقوقی به فرد منتقل می‌شود و او می‌تواند از این تجربیات برای دستیابی به اهدافی که در سر دارد استفاده کند. در جلسات مشاوره حقوقی شما می‌توانید سوالات خود را بدون واسطه از وکیل بپرسید و برای آنها پاسخ‌هایی کارآمد و منطقی دریافت کنید.

اما در پاسخ به این سوال که مشاوره حقوقی برای کدام دسته از افراد مناسب‌تر است باید بگوییم که تمامی افراد درگیر در پرونده‌های ملکی می‌توانند اقدام به دریافت مشاوره حقوقی کنند به این شکل ضعف‌های حقوقی خود را جبران نمایند. دعاوی ملکی بسیار پیچیده هستند و هرگونه اقدام غلط در پرونده‌هایی از این جنس می‌تواند افراد را با خسارت‌های مالی جبران ناپذیری روبرو کند. مشاوره حقوقی با وکیل در زمینه پرونده‌های ملکی می‌تواند دانش حقوقی موکل را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

هزینه‌ای که لازم است برای دریافت مشاوره حقوقی پرداخت کنید بسیار کمتر از زمانی است که قصد استخدام یک وکیل و اعطای وکالت به آن را دارید. بنابراین اگر توانایی مالی شما به اندازه استخدام وکیل ملکی نیست می توانید با دریافت مشاوره حقوقی این ضعف را جبران کنید. از طرف دیگر اگر تا حدودی با حقوق ملکی آشنایی دارید  می‌توانید از طریق مشاوره حقوقی بر دانش خود افزوده و مهیای حضور در محاکم قضایی شوید. علاوه بر این باید اشاره داشته باشیم که مشاوره حقوقی می‌تواند در وقت و هزینه شما صرفه‌جویی کند.

بهترین وکیل ملکی در رشت کیست؟

مقصود از دعاوی ملک، دعوی است که موضوع آن درباره ی یک ملک و یا اختلافات به وجود آمده میان دو طرف قرارداد بابت ملک و اموال غیر منقول مانند زمین، آپارتمان، مغازه و … می باشد. از آنجایی که پرونده های ملکی از پیچیده ترین پرونده های موجود در دادگاه های رشت هستند، اغلب نیاز به یک وکیل خبره حس می شود.

بهترین وکیل رشت باید تجربه و علم کافی در خصوص وکالت امور ملکی را داشته باشد تا مسیر این دعوی با سریع ترین زمان ممکن به نتیجه برسد، چرا که در این گونه معاملات اگر وقت تلف شود، موکل با ضررهای مالی بیشتری مواجه می گردد.

ویژگی بهترین وکیل:

🥇 سطح وکیل وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصص ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 ارائه خدمات حقوقی وکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیل طبق وسعت کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت %90 موفقیت پرونده ها

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *